Dr inż. Anna Szlachta laureatką konkursu SEP
Dr inż. Anna Szlachta z Katedry Metrologii i Systemów Diagnostycznych na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki została laureatką ogólnopolskiego „Konkursu na wyróżniającego się nauczyciela, opiekuna i sojusznika młodzieży” zorganizowanego przez Zarząd Główny SEP. Wyróżniona otrzymała statuetkę oraz dyplom uznania, a jej nazwisko zostało wpisane do „Złotej Księgi Wyróżnionych Nauczycieli, Sojuszników i Opiekunów Młodzieży” Zarządu Głównego SEP.
Cel konkursu
Celem konkursu jest wyłonienie wyróżniających się nauczycieli, opiekunów i sojuszników młodzieży oraz promowanie ich działalności wśród społeczności elektryków. Laureatami nagrody mogą zostać osoby, które są nauczycielami lub innymi specjalistami pracującymi z młodzieżą w szkołach średnich i na uczelniach wyższych, szczególnie zaangażowanymi w pracę na rzecz swojego koła SEP, jak również lokalnego środowiska oraz całego Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Osoby te powinny stanowić inspirację dla młodzieży, zachęcać młodych ludzi do włączania się w pracę dydaktyczną, naukowo-badawczą, do brania udziału w konkursach i olimpiadach. Ocenie podlegał również wkład danego nauczyciela w osiągnięcia podopiecznych, jego autorytet w środowisku pracy, sprawowane funkcje opiekuna itp.
O konkursie
Organizatorem konkursu była Kapituła Konkursowa powołana przez Zarząd Główny SEP, na wniosek Centralnej Komisji Młodzieży oraz Studenckiej Rady Koordynacyjnej SEP. W skład Kapituły weszli wybitni twórcy elektryki, członkowie honorowi SEP, członkowie wspierający, członkowie Centralnej Komisji Młodzieży oraz Studenckiej Rady Koordynacyjnej, przedstawiciele kół młodzieżowych SEP oraz Zarządu Głównego SEP, a także dotychczasowi laureaci konkursu. Wręczenie statuetek odbyło się podczas świątecznego spotkania członków Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Warszawie. Dyplomy wręczyła prof. dr hab. inż. Aleksandra Rakowska, przewodnicząca Kapituły Konkursowej.
Stowarzyszenie Elektryków Polskich
Stowarzyszenie Elektryków Polskich jest organizacją zrzeszającą środowisko elektryków polskiego pochodzenia z całego świata. Jego członkami są inżynierowie, technicy, naukowcy, studenci oraz uczniowie szkół średnich zainteresowani szeroko rozumianą elektrotechniką. Stowarzyszenie zajmuje się działalnością edukacyjną, popularyzatorską i ekspercką. Posiada obecnie 50 oddziałów i tysiące członków zarówno w kraju, jak i za granicą.