Nowe wydanie „Gazety Politechniki”
W numerze 5–6/2020 „Gazety Politechniki” zamieszczono informacje na temat porozumienia zawartego między Politechniką Rzeszowską a PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A., wręczenia aktu stwierdzającego wybór rektora naszej uczelni rektorowi–elektowi prof. PRz Piotrowi Koszelnikowi, współpracy Politechniki Rzeszowskiej z firmą SIC Specjalistyczna Chemia Przemysłowa. Opublikowano także artykuł dotyczący „Radiolatorum” – audycji o przełamywaniu stereotypów w postrzeganiu fizyki, matematyki, chemii i techniki, audycji, która po dziesięciu latach wraca na antenę radia. W tym wydaniu „Gazety” umieszczono również artykuł o systemach obron zdalnych, które odbywają się na Politechnice Rzeszowskiej.
W „Gazecie Politechniki” wiele miejsca poświęcono zagadnieniu rekrutacji na studia na naszej uczelni w roku akademickim 2020/2021. Oprócz informacji na temat ogólnych zasad dotyczących naboru przedstawiono nowe kierunki studiów na Politechnice Rzeszowskiej, tj. geodezja i planowanie przestrzenne, inżynieria środków transportu, inżynieria farmaceutyczna. Ponadto znalazły się artykuły dotyczące kierunków studiów: transport, elektronika i telekomunikacja, inżynieria chemiczna i procesowa, matematyka. O tym, dlaczego warto studiować na Politechnice Rzeszowskiej opowiedzieli rektor–elekt prof. PRz Piotr Koszelnik, przewodniczący Samorządu Studenckiego PRz Michał Klimczyk, a także nasi absolwenci Konrad Dybaś i Karol Fill. Opublikowano także relacje z wyjazdów studenckich w ramach programu Erasmus+. O swojej pasji kolekcjonowania i modelarstwa Czytelnikom opowiedział dr hab. Eugeniusz Moczuk, prof. PRz.
W ramach wiadomości wydziałowych można przeczytać artykuły o 66. Olimpiadzie Chemicznej oraz finale XII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego oraz o ozonie pogromcy wirusów – zespół w składzie dr hab. inż. Krzysztof Tereszkiewicz, prof. PRz, dr Piotr Antos, dr inż. Łukasz Kulig z Zakładu Informatyki w Zarządzaniu Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej przedstawili pomysł nowoczesnego urządzenia wykorzystującego ozonowanie do dekontaminacji towarów w łańcuchach dostaw.
Sporo miejsca poświęcono działalności studentów. Oprócz artykułu podsumowującego ostatnie trzy lata działalności Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej można przeczytać relację z wyjazdu studentów WBMiL na prestiżowe targi branży lotniczej, a także o inicjatywie Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej, jaką była audycja radiowa, która przebiegła pod hasłem „W rytmie Rzeszowskich Juwenaliów”. Opublikowano również artykuł dotyczący szkoleń Samorządu Studenckiego PRz.
Zapraszamy do lektury i zachęcamy do publikowania na łamach naszej gazety.
Redakcja „Gazety Politechniki”