Rekrutacja uzupełniająca na studia
Kandydatki i Kandydaci, jeśli nie udało Wam się dostać na wymarzony kierunek na studiach lub z jakiego powodu zdecydowaliście się na studia w ostatniej chwili, mieliście mniej szczęścia na maturze, termin składania dokumentów upłynął, spóźniliście się, ale wciąż jesteście zdeterminowani, aby spróbować swoich sił jako student, mamy dla Was dobrą wiadomość. 1 sierpnia uruchomimy rekrutację uzupełniającą na studia stacjonarne pierwszego stopnia i od tego dnia zapraszamy do rejestracji w Systemie Internetowej Rekrutacji. Termin zakończenia rekrutacji to 14 września br.
Powodów, dla których nie powiodło się podczas pierwszej rekrutacji na studia może być wiele, należy zatem dać sobie drugą szansę, jaką jest dodatkowa rekrutacja. Dodatkowy nabór na studia na rok akademicki 2021/2022 odbywa się ze względu na wciąż dostępne wolne miejsca na atrakcyjnych kierunkach studiów:
- na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury – budownictwo, energetyka, geodezja i planowanie przestrzenne, inżynieria środowiska,
- na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa – inżynieria materiałowa, inżynieria środków transportu, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, zarządzanie i inżynieria produkcji,
- na Wydziale Chemicznym – biotechnologia, inżynieria chemiczna i procesowa, technologia chemiczna,
- na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki – elektronika i telekomunikacja, elektromobilność, elektrotechnika,
- na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej – inżynieria w medycynie, matematyka,
- na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli – zarządzanie i inżynieria produkcji.
To znakomita okazja na podjęcie studiów przez wcześniej niezdecydowanych lub tych, którym udział w rekrutacji pokrzyżowały zdarzenia losowe. Dodatkowa rekrutacja pozwala na to, by nie tracić roku i podjąć studia np. na kierunku pokrewnym. Zasady rekrutacji w drugim naborze pozostają takie same, jak w pierwszym, liczą się te same przedmioty z matury. W Systemie Internetowej Rekrutacji należy wybrać interesujący kierunek. Udział w drugim naborze to nowe zgłoszenie w systemie, co wiąże się z tym, że należy wnieść opłatę rekrutacyjną.
„Nabór dodatkowy prowadzony jest po zakończeniu pierwszej tury rekrutacji, więc mogą w nim wziąć udział zarówno ci, którzy powtarzają maturę, jak i osoby, które nie zostały przyjęte na studia podczas rekrutacji podstawowej. Na Politechnice Rzeszowskiej wciąż mamy miejsca na bardzo atrakcyjnych kierunkach i zachęcamy do zapoznania się z tą ofertą” – podkreśla prorektor ds. kształcenia dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz: „Dodatkowa rekrutacja jest szansą dla tych, którzy zdecydowali się w ostatniej chwili, być może musieli się zmierzyć z poprawą egzaminu maturalnego lub nie udało się im dostać na kierunki studiów wybrane priorytetowo. Zapewniam, że studia na Politechnice Rzeszowskiej to doskonały wybór. Zadbamy o to, żeby zapisały się w pamięci studentów jako dobrze wykorzystany, wyjątkowy czas”.