Podstrona: Zapraszamy na Konferencję Bezpieczeństwa Lotniczego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zapraszamy na Konferencję Bezpieczeństwa Lotniczego

2017-11-06
Zapraszamy na Konferencję Bezpieczeństwa Lotniczego

7 i 8 grudnia 2017 r. Politechnika Rzeszowska organizuje Konferencję Bezpieczeństwa Lotniczego, poświęconą tzw. „małemu” lotnictwu (General Aviation). Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konferencji przedstawicieli sektora lotniczego, jak również wszystkie zainteresowane osoby.

Podczas konferencji  zostaną  przedstawione referaty oraz prezentacje dotyczące bezpieczeństwa lotniczego, w szczególności szkolenia lotniczego pilotów cywilnych wraz z analizą i oceną lat 2016-2017 r. Poruszone zostaną aspekty bezpieczeństwa lotniczego, które dotychczas nie były analizowane, m.in. trening kondycyjny pilotów i jego wpływ na bezpieczeństwo lotnicze – tłumaczy Mieczysław Górak, dyrektor Ośrodka Kształcenia Lotniczego PRz, organizator konferencji.

W dwudniowej konferencji wezmą udział przedstawiciele najważniejszych instytucji lotniczych w Polsce. Na konferencji zostanie także podpisana Deklaracja Just Culture, która dotyczy kultury bezpieczeństwa w lotnictwie. Podpiszą ją Rektor Politechniki Rzeszowskiej i Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Politechnika Rzeszowska w tym roku po raz pierwszy będzie gospodarzem Konferencji Bezpieczeństwa Lotniczego, co dla nas, jako uczelni technicznej od 40 lat kształcącej pilotów lotnictwa cywilnego, jest szczególnie ważne - podkreśla prof. dr hab. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej. - Upowszechnianie wysokich standardów bezpieczeństwa w kształceniu pilotów i mechaników lotniczych stanowi dla nas priorytet - dodaje.

Wstęp na konferencję jest wolny.

Szczegółowa agenda oraz tematy poruszane podczas konferencji zostaną opublikowane w późniejszym terminie na stronie internetowej Politechniki Rzeszowskiej

Tematy i zagadnienia, które Państwa zdaniem należy poruszyć na konferencji, prosimy przesyłać na adres: oklprz@prz.edu.pl

Powrót do listy aktualności